• 1
  • 2
  • 3

Jedny z největších hrozeb pro zvířata dnes představuje pytlačení a lov. Pokud budeme chtít, můžeme to změnit. Současné způsoby zvířata nechrání. Jestli rychle nezměníme náš přístup, lvi, sloni, nosorožci,… mohou být za 10-20 let vyhubeni.

Desítky let ochrany zvířat - výsledky jsou zde

Ochrana zvířat nefunguje. masai mara Delta Okavango

Více jak 30 let se lidé intenzivně snaží chránit zvířata. Výsledek vidíte výše. Jsme jediná organizace minimálně ve střední Evropě, která se aktivně zabývá ochranou ohrožených afrických zvířat a jako jediní také skutečně něco děláme. Zvířata si sama pomoct nemohou. Rozhodli jsme se jim proto pomoct netradičně.

Spojením veřejnosti, politiků a vědců do jedné skupiny, která bude mít stejný cíl - Stop zabíjení zvířat. Prostředkem k dosažení cíle bude velká cesta automobilem po EU a Africe. Cesta bude rozdělena na 2 části. Délka je cca 38 000km.

Trasa:
1. část - významné státy EU
2. část – významné státy Afriky

V každém významném státě EU a Afriky budou vládám a příslušným ministrům předány dokumenty - studie, data, podpůrné dopisy od EU, jednotlivých států EU a Afriky, petice, atd. O cestě bude natáčen dokumentární film.

Vize
Na celém světě existuje spousta organizací, které se snaží zvířata chránit, ale jejich snahy jsou roztříštěné, nekoordinované a tak míjí důležité cíle. Často spolu někteří ani nechtějí spolupracovat a přesto jim jde o stejnou věc. Samotný lev také slona nezabije, ale pokud se spojí celá smečka, může se jí to podařit.

panika1

 

Cíl projektu. Proč?

Nejsme spokojeni s tím, jak se příroda a zvířata "chrání". Desítky let se věci dělají podobným způsobem a výsledky jsou takové, že lví, sloní, levhartí a třeba nosorožčí populace jsme za posledních 100 let snížili o cca 95%. Nelíbí se nám schizofrenní chování různých organizací, ale ani celebrit, které si tyto organizace vybírají.
Viz nedávný příklad, kdy členové britské královské rodiny zabíjí zvířata pro zábavu a za pár dní vystupují na mítinku jako zarytí ochránci přírody. Jde o stejný příklad, jakoby policista přes týden bojoval proti zločinu a o víkendech by vykrádal chaty. Přitom drtivá většina lidí, co si nevidí na špičku nosu je unešena z toho, že královská rodina pomáhá v boji za životy zvířat a nevidí, že pokud by tito lidé opravdu chtěli něco změnit, tak by to bez větších problémů s jejich vlivem a penězi mohli dávno udělat.

Tato cesta se stává hlasem nevinných zvířat umírajících pro pobavení tvora, který si říká člověk. Tvora, který si o sobě myslí, že je nejinteligentnější na této planetě. Ať jste firma, organizace nebo jednotlivec a osud zvířat Vám není lhostejný, přidejte se k nám a pomozte zachránit zvířata před nesmyslným zabíjením. Hlavním cílem této cesty je spojit lidi z celého světa se stejným zájmem, spolu dokážeme mnohem víc, než jako jednotlivé organizace.

V této chvíli je nutné spojit všechny síly, zapomenout na rozdílnosti a mít před sebou společný cíl. Pokud se všichni spojíme, můžeme zachránit poslední zbytky divokých zvířat předtím, než nás o ně lovci a pytláci stihnou připravit.

Hlavní cíle 

  • zákaz obchodu s částmi těl ohrožených zvířat
  • zákaz obchodu se slonovinou a nosorožčími rohy
  • zákaz dovozu trofejí do EU (rozšířený na další kontinenty)
  • boj proti organizovaným skupinám za pomoci přenosných rentgenů, na jejichž vývoji pracujeme

V čem je projekt jiný, originalita
Ještě nikdo na světě se nepokusil spojit vědce z mnoha organizací, pracujících na stejné věci. Věříme, že spojením vědců z různých organizací a lidí se stejným cílem, se povede přesvědčit politiky k rychlé změně, protože jen politici mohou dnes rychle a účinně pomoct v ochraně zvířat. Zvířata nemají čas a nemohou čekat. Většina vědců nemá čas na lobbování u politiků. My to uděláme najednou a za všechny. Nebudeme nahrazovat konkrétní organizace svým jménem. Budeme pouze hlasem, který v jednom okamžiku politikům předá společná přání desítek vědců a organizací.

Mají právo žít

Zvířata mají emoce - radují se, stejně jako my

 

Cítí bolest a smutek - stejně jako my

 

Nezabíjí pro zábavu - nejsou jako my
"Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš." Gándhí

 

"Největší nebezpečí pro naši budoucnost je apatie." Jane Goodall

prochazky