Canned hunting neboli falešný (předstíraný, připravený, umělý) lov, je způsob lovu zvířat, chovaných v zajetí na malém oploceném prostoru, ve kterém se bez naděje na útěk i loví. Tento způsob lovu se provozuje zejména na farmách v jižní Africe (zejména JAR a Zambie). Češi, kteří takto do Afriky jezdí zabíjet, zabíjí v drtivé většině právě tyto "ochočené" lvy. 

Za několik posledních let vzrostl počet lvů chovaných k tomuto účelu o více jak 300%. Počty lvů chovaných v zajetí se odhadují na 8 000. Naprostá většina z nich je pak nabízena k zastřelení lovcům. 

K zabíjení jsou nabízeny lví samci, ale i samice a mláďata. Záleží jen na "lovcově" přání a na tom, jak hluboko má do kapsy. Často se zabíjí ochočená zvířata. Můžete si zaplatit i zabití tygra, který v Africe nežije.

 

Nechoďte na procházky se lvy a nenavštěvujte lví farmy 

Pokud máte rádi lvy, nikdy nevyužívejte nabídky různých agentur, průvodců nebo cestovek, které Vám tuto atrakci nabízejí. Procházky se lvy neboli "Walk with lions", které nabízejí i české cestovní kanceláře, jsou totiž v drtivé většině případů součástí odporného krvavého byznysu a vy svými penězi přispíváte k jeho prosperitě. Jinými slovy řečeno - svojí návštěvou a penězi přispějete do kasičky bohatým firmám, které lvy následně prodají lovcům k odstřelu. Jestli tedy nechcete mít krev na rukou, nikdy nevyužívejte žádnou procházku se lvy. Firmy zejména v JAR a Zambii jsou smutně proslulé tím, že lvy v určitém věku nabízí turistům k procházkám. 

Životní cyklus lvů na těchto farmách a stanicích vypadá přibližně takto:

Lvíčata - jsou podvodně turistům nabízena jako zvířatka k pomazlení, je zmíněno, že se nacházíte v záchranné stanici a že je potřeba tyto mláďátka odchovat, což stojí nemalé peníze. Často se také zmiňuje, že mláďata budou pak vrácena do přírody, což je další lež. Málokterý turista odolá roztomilým lvíčátkům a věnuje jim nějakou korunu.

Odrostlá lvíčata - jsou nabízena právě na procházky se lvy

Dospělí lvi a lvice - jsou nabízeni lovcům za velké peníze k odstřelu, někdy se odtřelují i mláďata

lvi canned 

Prý je to ochrana přírody... zabíjení ale není ochrana

Canned hunting v žádném případě nepřispívá k ochraně přírody, jak nám často lovci a lovecké agentury lžou. Jedním z neotřesitelných důvodů je fakt, že farmy a rezervace, které chovají zvířata k pozdějšímu prodeji lovcům, jsou oplocené. Takže zvířata žijící uvnitř oploceného prostoru nemají šanci se pářit se zvířaty žijícími mimo oplocené prostory a naopak žádné divoké zvíře se nedostane dovnitř ohrady, aby se spářilo se zvířaty žijícími uvnitř. Tím pádem je genetický přínos, zvířat chovaných v zajetí nulový nebo přibližně takový, jako má Vaše doma odchovaná andulka pro divokou populaci andulek v Austrálii.

 

 

Mají právo žít

Zvířata mají emoce - radují se, stejně jako my

 

Cítí bolest a smutek - stejně jako my

 

Nezabíjí pro zábavu - nejsou jako my
"Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš." Gándhí

 

"Největší nebezpečí pro naši budoucnost je apatie." Jane Goodall

prochazky